Tag: Велковски

Велковски го менува Серафимов во репрезентацијата

Данило Брестовац направи промена во списокот со ракометари кои ги планира за ЕХФ-неделата во ноември.Селекторот на македонската ракометна репрезентација реши да го врати во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот