Tag: велосипедист

Бизарна сообраќајка: Постара жена три пати прегази маж

Велосипедист, кого исто возило го прегази повеќе пати, почина од последиците од здобиените повреди, соопшти американската полиција.Варен Јошио Ватанабе (62) беше удрен на 20...

Тешко повредени мотоциклист и велосипедист, казнети 130 пијани возачи

Мотоциклист и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди, а 12 лица се лесно повредени во девет од вкупно 23 регистрирани сообраќајни незгоди изминатиот...

Загина велосипедист

Загина велосипедист во Тетовско. Педесетиедногодишен жител на тетовско Долно Седларце починал откако, додека возел велосипед, бил удрен од автомобил БМВ со тетовски регистерски таблички...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот