Tag: Вембли

ЕУРО2020: Финалето на „Вембли“ ќе се гледа и на „Олимпико“ во...

Градоначалничката на Рим, Вирџинија Раџи, иницираше денеска финалето на ЕУРО2020 во кое Италија ќе игра на 11 јули на „Вембли“ во Лондон да се...

Суперкупот на Англија во 2021 година може да биде преместен од...

Англискиот фудбалски Суперкуп можеби нема да се одржи на „Вембли“ во 2021 година.Во тек се преговори за преместување на натпреварот на друг стадион.Причината е...

ЕУРО квалификации: Португалија и Англија ги „прегазија“ Литванија и Црна Гора

Фудбалерите на Португалија вечерва на свој терен ја победија Литванија со убедливи 6:0, во деветиото коло од Б групата во квалификациите за Европското првенство. Португалија...

Тотенхем повторно го одложи отварањето на новиот стадион

Тотенхем сепак нема да го има премиерниот натпревар на новиот стадион на 3 март против Арсенал. Средбата меѓу градските ривали ќе се игра на...

Лига на нации: „Коцкастите“ испаднаа во понизок ранг

Фудбалската репрезентација на Англија ја победи денеска селекцијата на Хрватска со 2:1 во последното коло од Лигата на нации и така обезбеди пласман на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот