Tag: Вермонт

Американски генерали на средби со Шекеринска и Ѓурчиновски

Високата делегација од сојузната држава на САД, Вермонт, предводена од заменик на гувернерот Моли Креј и командантот на Националната Гарда генерал-мајор Грег Најт, денеска...

Делегација на Националната гарда на Вермонт во посета на Скопје

Висока воена делегација на Националната гарда (НГ) на американската сојузна држава Вермонт, предводена од нејзиниот командант, полковник Грегори Најт, се наоѓа во тридневна официјална...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот