Tag: Верона

Серија А: Јувентус се поблиску до титулата

Фудбалерите на Јувентус ја победија во Торино Сампдорија со 3:0, во 33 коло од италијанската Серија А.„Старата дама“ немаше многу проблеми против Сампдорија, иако...

Страотна несреќа во Италија; Автобус полн со деца удри во столб,...

Полицијата денес потврди дека најмалку 16 лица загинаа, додека 26 се повредени откако школски автобус со унгарски регистерски таблички вчераноќ удри во столб на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот