Tag: вељановски поранешен спикер

Приведен поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски

Поранешниот претседател на Собранието, сегашен пратеник Трајко Вељановски доцна попладнево е уапсен по наредба на Јавното обвинитеклство под сомнение за вмешаност во настаните од...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот