Tag: „Дура“

Битиќи: Трите проекти на „Дура“ се реализираат со предвидената динамика

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, денеска ја посети компанијата „Дура“, која во технолошко-индустриската развојна зона Скопје 2 во Бунарџик реализира три инвестициски проекти во...

Американска „Дура“ ќе отвори две нови фабрики во земјава

„Водечката светска компанија во автомобилскиот сектор, американската „Дура Аутомотив Системс“ ќе реализира нови инвестиции во земјава со отворање две фабрики во ТИРЗ Скопје 2...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот