Browsing: европска

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери, вчера  го посети Универзитетот во Тетово и во Ректоратот имаше средба…

Премиерот Димитар Ковачевски, денеска, заедно со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, во рамките на нејзината официјална посета…

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски во интервју за МИА предупредува дека како држава не смееме да…