Tag: „жолтите елеци”

Париз: Околу 1.000 приведени демонстранти на протестите, меѓу нив 100 малолетници

Парискиот јавен обвинител изјави дека речиси илјада луѓе, од кои 100 малолетни лица, викендот се задржани во притвор по насилните протести во главниот град...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот