Browsing: земјотрес

Синоќа околината на Неапол ја погоди земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала, јавува италијанскиот „Кориере дела сера“.…

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, на сеизмолошките станици инсталирани ширум нашата територија, одржувани од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет…