Tag: “Камп Ноу“

Барса се сели од „Камп ноу“: „Можуик“ нов дом на Каталонците

Фудбалерите на Барселона цела наредна сезона ќе играат надвор од својот стадион „Камп Ноу“ поради реновирање.По завршувањето на работите, домот на каталонскиот гигант...

„Камп Ноу“ може да биде преименуван во чест на Меси

Кандидатот за претседател на Барселона, Емили Русо, вети дека ќе одржи референдум за преименување на стадионот „Камп Ноу“ во чест на напаѓачот Лионел Меси.„Ќе...

Реал Мадрид ја победи Барса на „Камп Ноу“

Шпанскиот шампион Реал Мадрид го освои првото издание на „Ел Класико“ оваа сезона по победата од 3:1 на гостувањето кај Барселона во натпревар од...

Најмалку 23 жртви во торнадо во Алабама

Најмалку 23 луѓе загинаа во налет на торнадо во американската сојузна држава Алабама.„Засега имаме податоци за загинати 23 лица. За жал мислам дека бројот...

Зидан по „Ел Класико“: Не знам дали ремито беше заслужено

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан не сакаше да го коментира судењето во битката со Барселона (2:2), нагласувајќи дека средбата била тешка за судијата.„Тоа...

Меси останува во Барселона до 2021 година

Аргентинскиот фудбалер, Лионел Меси, го продолжи договорот со Барселона до 2021 година, објави клубот од „Камп Ноу“. Официјалниот договор ќе биде потпишан кога Меси...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот