Tag: „Купувам домашно“

Ангеловска: На листата на купувам домашно уште 5 000 млади, прифатени...

Околу 5.000 приговори се прифатени за домашната платежна картичкатежна картичка од категоријата Млади лица – средношколци и студенти од 16 до 29 години, соопшти...

Изработен прирачник „Купувам домашно“ со објаснување што сè спаѓа во домашни...

Со цел стимулирање на купување домашни производи, а со тоа и поддршка на македонското стопанство во услови на КОВИД-19 кризата, домашната платежна картичка е...

Домашните производи во маркетите треба да бидат изложени на посебни рафтови...

Објектите за трговија на мало се должни да обезбедат посебно обележани рафтови или пак да ги обележат македонските производи со ознаката „Купувам домашно“ со...

„Купувам домашно“ за два дена посетена 3,7 милиони пати

Веб страницата на која граѓаните може да добијат информации дали ќе бидат корисници на Домашна платежна картичка, а која е во функција од завчера,...

Идната недела треба да почне издавањето на картичките „Купувам домашно“

Министерката за финансии Нина Ангеловска денеска соопшти дека следната недела, веднаш штом ги добијат листите со корисници, банките ќе почнат да ги издаваат картичките...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот