Tag: „Куќа на славните“

Тони Кукоч влегува во „Куќата на славните“

Тони Кукоч утре ќе стане петиот Хрват во кошаркарската „Куќа на славните“, после Крешимир Ќосиќ (1996), Дражен Петровиќ (2002), Мирко Новосел (2007) и Дино...

Стив Неш ќе биде нов член во канадската спортска сала на...

Поранешниот НБА кошаркар Стив Неш ќе влезе во „Куќата на славните“ во Канада.Неш е осумкратен учесник во НБА Ол-стар дуелите, двократен МВП и трет...

Тоти влезе во „Куќата на славните“

Легендарниот фудбалер на Рома, Франческо Тоти на свечена церемонијата во Фиренца синоќа стана дела од „Куќата на славните“ на италијанскиот фудбал.„Неверојатен ден! Сакам да...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот