Tag: „мајсторки“

Портланд и Филаделфија се изборија за „мајсторки“

Екипите на Портланд и на Филаделфија ги задржаа шансите за пласман во конференциското финале, откако славеа победи на шестите натпревари во четвртфиналето од НБА...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот