Browsing: милановиќ

„Реафирмација на поддршката од Хрватска за евроинтеграцијата на Северна Македонија, со уверување за исчекор и отворање преговорите за членство во…

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари телефонски разговор со неговиот хрватски колега Зоран Милановиќ, при што изрази сочувство на семејствата коишто…