Browsing: мировници

Министерката за одбрана Славјанка Петровска и началникот на Генералштабот на Армијата, генерал- потполковник Васко Ѓурчиновски вчера во Домот на Армијата…

Претседателот на државата и врховен командант на вооружените сили Стево Пендаровски денеска преку видеоврска разговараше со припадници на Армијата, распоредени…