Tag: „Млади библиотекари”

Започнаа подготовките за натпреварот „Млади библиотекари” во Делчево

Библиотекарското здружение на Македонија, традиционално и годинава го организира Републичкиот натпревар „Млади библиотекари“, дваесети пат по ред.За таа цел, како што информираше директорката Билјана...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот