Tag: „Претседавач“

Средба на претседателот Пендаровски со претседавачот на Воениот комитет на НАТО

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими претседавачот на воениот комитет на НАТО, воздухопловниот маршал Стјуарт Пич, кој престојува во официјална посета на Република Северна...

Претседавачот на Воениот комитет на НАТО во посета на земјава

Претседавачот на Воениот комитет на НАТО, воздухопловниот маршал Стјуарт Пич престојува во дводневна официјална посета на Република Северна Македонија и Армијата.Пич, кој е претседавачот...

Повлечено обвинението за предметот „Претседавач“

Јавното обвинителство го повлече обвинението за сите обвинети во предметот „Претседавач“, којшто првенствено се врзуваше со името на поранешниот претседател на Советот на Општина...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот