Tag: „прогресивна антиториевска алијанса“

Шкотските националисти ќе се придружат кон лабуристтите во „прогресивна антиториевска алијанса“

Првиот министер на Шкотска и претседател на Шкотската национална партија (СНП), Никола Старџен, изјави дека лидерот на главната опозициска Лабуристичка партија.Џереми Корбин, ќе биде...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот