Browsing: Трамп

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп вети дека ќе ги ослободи лицата затворени за учество во нападот на американскиот Капитол во…

Судијката на американската сојузна држава Илиноис, Трејси Портер, забрани името на поранешниот претседател Доналд Трамп да се појавува на гласачкото…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп победи, во согласност со предвидувањата, на републиканските претседателски прелиминарни избори во државата Мичиген. Ривалката на…

Поранешната претставничка на Републиканската партија, Лиз Чејни, за Си-Ен-Ен изјави дека во Републиканската партија има „Путинско крило“, по последните изјави…