Tag: „трипл-дабл“

Леброн рекордер во НБА-лигата со најмногу трипл-дабл, откако наполни 35 години

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, рано утрово на натпреварот со Оклахома (119:112 по продолжение) дојде до третиот трипл-дабл оваа сезона. Тој средбата...

Петти трипл-дабл за Бен Симонс оваа сезона

Кошаркарот на Филаделфија, Бен Симонс оствари нов трипл-дабл, петти оваа сезона во НБА лигата.Австралиецот ноќеска на средбата со Чикаго, постигна 19 поени, оствари 10...

Трипл-дабл на Леброн за нов триумф на Лејкерс

Лос Анџелес лејкерс рано утрово забележа домашна победа над Детроит пистонс со 106:99, вообичаено најмногу по заслуга на Леброн Џејмс кој мечот го заврши...

Јанис со „трипл-дабл“ во победата над Портланд

Јанис Антетокумпо го запиша својот втор „трипл-дабл“ за сезоната, а Милвоки забележа нова победа, овој пат против Портланд во 137:129.Суперsвездата заврши со 24 поени,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот