Browsing: турција

Турскиот претседател Таип Ердоган рано утрово изјави дека неговата владејачка партија не го постигнала посакуваниот резултат на вчера одржаните локални…

Две маскирани лица денеска убија едно лице во католичка црква во Истанбул, соопшти турското Министерство за внатрешни работи. Католичката црква…

Турскиот парламент го даде долгоочекуваното одобрување за членството на Шведска во НАТО, со што оваа нордиска земја значително поблиску до…