Tag: „Утрински брифинг“

Спасовски: Не можам да поддржам опција бизнис владеењето да го преклопи...

Владата е со полн легитимитет и пред пратениците стојат сите деловнички можности. Нормално дека очекувам дебата и таквата дебата е добредојдена, вели министерот за...

Битиќи: Луѓето не зборуваат за транспарентност оти тоа го имаат, зборуваат...

Вчера се поддржа предлогот на новиот претседател на СДСМ Димитар Ковачевски и денеска тој состав влегува како предлог во Собранието, па до недела би требало да...

Трајанов: Големите партии го користат потенцијалот на малите, а по изборите...

Големите партии прават концепт да го искористат потенцијалот на малите партии, а по изборите ги маргинализираат, вели пратеникот Павле Трајанов од Демократскиот сојуз за...

Димитров: Ќе направиме сѐ што можеме да дојдеме до достоинствен излез...

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров вели дека јасна е порака на заменикот помошник државен секретар на САД Габриел Ескобар дека приоритет на САД...

Маричиќ за посетата на Фигел на Камчев: Многу врева за ништо!

Министерот за правда Бојан Маричиќ во гостувањето во Утрински брифинг појасни за вчерашното недоразбирање во затворот „Скопје“, кога поранешниот еврокомесар и поранешен специјален пратеник за верски...

Маричиќ: Резултатите од пописот ќе им бидат потребни и на идните...

Министерот за правда Бојан Маричиќ порача дека резултатите од пописот ќе бидат од суштинско значење да се добијат пред локалите избори, за да можат...

Николовски на „Утрински брифинг“: Додека СДСМ нуди нови програмски и персонални...

Скопје, 11 март 2020Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски во денешното гостување во емисијата Утрински брифинг, зборуваше за новата програма на партијата, односно петте...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот