Browsing: учество

Судијката на американската сојузна држава Илиноис, Трејси Портер, забрани името на поранешниот претседател Доналд Трамп да се појавува на гласачкото…

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска 16 ноември 2023 година, учествува на вториот меѓународен саем за…

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и…