Browsing: формирање

„Бидете сигурни дека политичките авантури неславно ќе завршат, а народот на крај ќе победи“, велат од „Европскиот фронт“ Ниту една…

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која…

Албанскиот премиер Еди Рама објави дека се формира ново министерство за економија, култура и иновации, а се укинува Министерството за…

Со склучувањето на првите два договора со едни од најперспективните млади ракометни надежи и репрезентативци, РК „Алкалоид“ го започна процесот…