Browsing: Франција

Францускиот претседател, Емануел Макрон, вчеравечер пристигна во Берлин во државна посета. Посетата требаше да се случи минатата година, но беше…

Тројца затворски службеници се убиени, а еден затвореник избегал по напад на полициски конвој во Франција. Уште три лица се…