Tag: хоншу

Силен земјотрес на јапонскиот остров Хоншу

Земјотрес со интензитет од 6,1 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди источниот дел на јапонскиот остров Хоншу.Како што соопшти Американскиот геолошки институт, земјотресот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот