Tag: хон конг

Продолжуваат насилствата во Хонг Конг, затворено метрото

Во синоќешните судири на протестите во Хонг Конг повредени се 31 лице, од кои две сериозно.Операторот на метрото „МТР Корп“ соопшти дека мрежата, нив...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот