Tag: Хоргош

Откриени близу 40 килограми кокаин на Хоргош

Речиси 40 килограми кокаин пронајдено е при контрола на автомобил со албански регистерски таблички на граничниот премин Хоргош, на српско-унгарската граница.Дрогата е пронајдена...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот