Tag: хоспитализирани

Хоспитализираните во „Пирогов“ се во стабилна состојба, еден денеска ќе биде...

Сите пациенти повредени во автобуската несреќа на автопатот Струма се во стабилна општа состојба, и нема опасност по нивните животи, соопшти денеска болницата „Пирогов“.Вчера...

МЗ:75% од новите случаи и 79% од хоспитализираните, со Ковид 19...

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 6 август заклучно со 14 октомври. За...

МЗ: 83% од новите случаи и 87% од хоспитализираните, со Ковид...

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 2 септември.За вакцинирани се...

МЗ: Хоспитализирани 16 пациенти со Ковид, детектирани десетина случаи со делта...

Шеснаесет пациенти со Ковид-19 се хоспитализирани на територија на цела држава. Сегашната епидемиолошка состојба во земјата е стабилна, болниците се празни, а само четворица...

На инфективните оддели има 1537 пациенти со Ковид-19, во Скопје за...

На инфективните оддели во Скопје и во болниците во другите градови се лекуваат 1537 пациенти со Ковид-19.Има околу 300 празни болнички кревети во ковид...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани девет...

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани девет нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 260 лица сомнителни и...

Рекорден број хоспитализирани пациенти заразени со Ковид-19 во Франција

– Бројот на пациенти со Ковид-19 во болниците низ Франција достигна рекорден број од ноември минатата година.Од 28.029 пациенти во болниците, 3.270 се лекуваат...

Стабилизација на епидемијата со Ковид-19 во земјата – преполовен бројот на...

– Речиси сите епидемиолошки параметри според кои се евалуира состојбата со епидемијата бележат тренд на намалување, односно зголемување во однос на бројката на оздравени случаи,...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 23...

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 23 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 315 лица сомнителни и...

Во ковид центрите низ Скопје- за 24 часа се хоспитализирани 18...

Во последните 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 18 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 355 лица сомнителни и...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот