Tag: хоџа

Хоџа: Владата не се откажува од итниот хеликоптерски тим за пребарување...

„По завршување на пандемијата со КОВИД–19 Владата повторно ќе распише јавен оглас за воспоставување на хеликоптерски итен медицински систем, зашто првичниот договор поради долгото...

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на владините портпароли Арсовски и Хоџа

Прес-конференција на портпаролите на Владата, Душко Арсовски и Муамет Хоџа.https://www.youtube.com/watch?v=oN_pyAY3X_s&feature=emb_logo

Хоџа: Очекуваме годинава да биде добра и бериќетна за лозарите

Министерот за земјоделство Арјанит Хоџа денеска учествуваше во закројување на лозје во неготинско, во чест на денешниот празник ,,Свети Трифун”, кој се смета за...

Заев и Хоџа на средба со тутунопроизводителите–Согласност да се покрене иницијатива...

Премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа денеска на средба со Иницијативниот одбор на незадоволни тутунари и Сојузот на...

Заев: Џезаир Шаќири може да помогне доколку се појават екстремистички групи

 Џезаир Шаќири може многу да помогне доколку се појават одредени екстремистички или радикални групи на територијата каде што живее, каде што го познава теренот,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот