Tag: храброст

Мас: Заев покажа политичка храброст

– Зоран Заев имаше политичка храброст да појде по патот на компромисот, мирот и пред се на заемната почит, и стана двигател на надеж...

Mеркел: Политичката храброст на Заев и Ципрас да ја следат и...

Германската канцеларка Ангела Меркел потенцира дека регионот на Западен Балкан има европска перспектива, но и дека претстојат уште многу услови да се исполнат.– Многу...

Меркел: Признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната храброст...

Џонсон: Храброста на Заев и Ципрас ја придвижи Македонија кон НАТО...

Храброста на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас реши долготраен проблем, кој ќе и овозможи на Македонија да се движи напред кон НАТО и...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Спасовски му го свртеа грбот на својот народ

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение им оддаде почит на осумте припадници на безбедносните структури на Република Македонија, кои пред две години во Куманово во антитерористичка акција...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот