Tag: хрватка

Заев ќе се сретне со Трамп и со Гутереш

Премиерот Зоран Заев од вчера до 23 септември присуствува на генералната дебата на Генералното собрание на Обединетите нации, кое оваа година се одржува по...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот