Tag: хрватски

Маж се саморазнесе со експлозивна направа во Сплит

Маж се разнесе со експлозивна направа во Сплит, соопшти денеска локалната полиција.Инцидентот се случил во 10 часот и 20 минути пред стан во зградата...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот