Tag: Христијан Мицковски

Ковачевски најави подобар живот за граѓаните

Претседателот Стево Пендаровски вчера му го врачи мандатот за состав на нова влада на лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, откако од СДСМ добил известување...

СДСМ: На виделина е спрегата на Мицковски со Камчев!

„На виделина е спрегата на Христијан Мицкоски со тајкунот на режимот, Орце Камчев, обвинето лице во судски предмети, а од вчера и во притвор.Тони...

Мицкоски се сретна со евроамбасадорот Жбогар

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска остварија средба со амбасадорот на Европската Унија Самуел Жбогар.На средбата,...

ДКСК отвора два предмети против Мицкоски

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) на денешната седница отвори два предмети против актуелниот лидер на ВМРО–ДПМНЕ Христијан Мицкоски.Едниот, по допрен глас од...

Мицковски: Затварањето на пратениците е политички реваншизам

„ВМРО ДПМНЕ има денес 5 пратеници кои се теретат за нешто што не го направиле односно тероризам, а немојте никогаш да помислите дека ги...

Мицкоски-Пленковиќ: Македонија и Хрватска се значајни партнери

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со премиерот на Република Хрватска и претседател на ХДЗ, Андреј...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот