Tag: хронично болни

Од 23 септември се враќаат на работа хронично болните, лица кои...

На 23 септември се враќаат на работа родителите на децата до шест години, хронично болните и лицата кои користат продолжено породилно отсуство, а оние...

Хронично болните до 23 септември треба да добијат потврда од специјалист,...

– Хронично болните имаат рок до 23 септември да посетат специјалист и да добијат потврда со која поради нивната дијагноза и состојба нема да...

Филипче: Хронично болните до 23 септември треба да добијат потврда од...

Министерот за здравство Венко Филипче денеска се сретна со претставниците на здруженијата на пациенти кои ги изнесоа своите предлози за доследно спроведување на одлуката...

Активни 1905 случаи на заболени со Ковид-19, хронично болните лица се...

Во моментов се активни 1905 случаи на заболени од Ковид-19, досега од вирусот оздравеа 12754, а починаа 634 лица.Од Институтот за јавно здравје забележаа...

Хронично болните, бремените и родителите на деца помали од 10 години...

– Сите хроночно болни лица, лица со попречености, бремените жени, но и самохрани родители и родители на деца под 10-годишна возраст или деца со...

Хронично болните за терапија да одат кај матичен лекар, кафулињата и...

Хронично болните пациенти за продолжување на нивната терапија ќе можат наместо кај лекар специјалист да одат кај матичниот лекар. Оваа е дополнителна мерка која...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот