Tag: хулигани

Аргентина води борба против хулиганите

Аргентинската министерка за безбедност Патрисија Бурлих продолжи да ги открива и јавно да ги објавува идентитетите на навивачите на Аргентина кои во Русија, на...

188 српски хулигани натпревари гледаат во – полиција

Оваа и минатата година во Србија вкупно 188 навивачи дуелите на својата екипа можат да ги гледаат само во полициска станица, но тоа го...

Заев: „Груевски, Иванов, Вељановски и Чавков ги поттикнаа бандитите да не...

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев од партиското седиште посочи дека вчерашниот напад бил обид за убиство по план и добра умисла, почнувајќи од влезот,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот