Tag: хулиган

Дивеење на англиски хулигани на СП во Русија

Еден англиски навивач е уапсен денеска после инцидентот што се случи на патот кон Волгоград за натпреварот на репрезентацијата на Англија против Тунис на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот