Tag: Хумска

Неверојатен натпревар во „Хумска“: Партизан и покажа заби на моќната Ница

Фудбалерите на Партизан се сретнаа со Ница во 2. коло од Конференциската лига, а српскиот тим пружи силен отпор против реномиран противник. Пред нешто...

Манчестер без Погба против Партизан

Многумина на „Олд Трафорд“ се надеваа дека Пол Погба може да се врати во составот на Солскјер до дербито со Ливерпул, којшто се игра...

УЕФА немилосрдна: Хумска празна на два натпревари

Партизан нема да има поддршка од навивачите против Видеотон, а и на натпреварот после плеј-офот од Лигата Европа „Хумска“ ќе биде празна. Тоа е...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот