Tag: цареви кули

ВМРО-ДПМНЕ: Итно да се објават имињата на двајцата владини функционери осомничени...

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение попладнево реагира на соопштение на СДСМ, со кое владејачката партија се огласи по прес-конференцијата на Михајло Маневски.„Македонија во времето на владеењето на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот