Tag: цариници

ГП Евзони затворен за сообраќај поради штрајк на грчките цариници

Поради штрајк на грчките царински служби Граничниот премин Евзони ќе биде затворен за секаков вид на сообраќај од денеска од 05:00 часот, па до...

Триесетдневен притвор за двајца цариници кои примале поткуп на „Табановце“

Основното јавно обвинителство – Куманово поведе истражна постапка против двајца цариници, кои пред два дена примале поткуп на граничниот премин „Табановце“, а на предлогот...

Венецуелски цариници на лист хартија прават списоци на патници заради недостиг...

„Големиот недостиг од струја што ја парализира Венецуела од четвртокот, ги принудил цариниците на аеродромот во Каракас рачно да ги запишуваат лицата кои пристигнуваат...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот