Tag: цвеќе

Владина делегација положи свежо цвеќе по повод 18 август – Денот...

Делегација на Владата на Република Македонија составена од заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики на добро владеење, Славица Грковска и заменик министерот...

Пендаровски се поклони пред Споменикот на жртвите од земјотресот

Претседателот Стево Пендаровски денеска, по повод 60-годишнината од катастрофалниот земјотрес во Скопје, положи цвеќе пред Споменикот на жртвите од земјотресот, на Градските гробишта Бутел...

60 ГОДИНИ ОД КАТАСТРОФАТА: Владина делегација положи цвеќе на Споменикот на...

Делегација на Владата на Македонија, денеска, по повод шеесетгодишнината од катастрофалниот земјотрес во Скопје во 1963 година, положи свежо цвеќе на Споменикот на жртвите...

Цветин со онлајн изложба „Мироносно цвеќе за пријателство“

Македонскиот хуманист и сликар Живко Поповски – Цветин, вчера, ја отвори својата онлајн изложба „Мироносно цвеќе за пријателство“ и ги додели „Цветиновите награди за...

Изложба „Цвеќе на хуманоста за медицинските сестри“ за Светскиот ден на...

Македонскиот уметник и хуманист Живко Поповски-Цветин, Црвениот крст на Град Скопје и Лајонс дистрикт 132, денеска, ќе го одбележат Светскиот ден на сестринството со...

По повод Денот на независноста цвеќе на гробовите на претседателите Глигоров...

Република Северна Македонија, со пригодни свечености, денеска го одбележува големиот државен празник, 8 септември – Ден на независноста.Активностите од програмата за чествување на празникот...

Положено цвеќе на гробот на Никола Карев

По повод 116 годишнината од Илинденското востание и Крушевската Република изутринава бројни делегации положија цвеќе и се поклонија пред гробот на претседателот на Крушевската...

Одбележани 15 години од смртта на Борис Трајковски кај Мостар

Делегација на Владата на Република Северна Македонија, составена од заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, Кочо Анѓушев,...

Владини делегации во Скопје и во Прилеп положија свежо цвеќе во...

Владина делегација предводена од Заменик на Претседателот на Владата на Република Македонија и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, а во чиј состав беа и...

Бошњаковски: Владата нема да потроши 660 илјади евра за цвеќиња, тоа...

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, на  прес-конференција по повод вчерашната седница на Владата истакна дека 660 илјади денари е само проценка за тоа колкава...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот