Tag: цвмро-дпмне

Милошоски: За прашања како што е името на Македонија народот мора...

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ денеска изјави дека е  симптоматично што во моментов имаме празна и нефункционална Државна изборна комисија (ДИК) и оти треба сите...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот