Tag: цезар

Полански го доби францускиот „Цезар“, актерите протестативно заминаа од церемонијата, протести...

– Роман Полански е добитник на годинашниот француски „Цезар“, пандан на холивускиот „Оскар“, за режија на филмот „Офицер и шпион“, што наведе неколку актери...

„Старателство“ добитник на Цезар за најдобар филм

„Старателство“ („Jusqu’à la garde“) на Ксавиер Легран ја доби наградата Цезар за најдобар филм на синоќешната 44-та церемонија на доделување на француските филмски награди,...

Филм со Летиција Каста од петок ќе се снима во Битола

Француската актерка и супермодел Летиција Каста ќе игра во една од главните улови во играниот филм „Зад хоризонтот” (Le Milieu De L’Horizon) кој ќе...

Обожавател од прв ред со ѓердан го удрил Елтон Џон в...

Инцидент го одбележа настапот на Елтон Џон во Лас Вегас. Обожавател од прв ред со ѓердан го удрил пејачот в лице, при што тој...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот