Tag: цеи

Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Македонија денеска на состанок ќе донесе нови цени за нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.Моментално,...

Почна состанокот на ЦЕИ, земјите се координираат за олеснителните ограничувања

Почна состанокот на Централноевропската иницијатива под претседателство на Црна Гора кој поради пандемијата на КОВИД 19 се одржува преку видео конференциска врска.„Разговараме за социо-економските...

Заев: Заложбата на ЦЕИ, проширувањето на ЕУ да биде високо на...

Во духот на солидарноста и регионалната соработка, членките на Централно европската иницијатива (ЦЕИ), од кои голем дел се и земји членки на ЕУ се...

Премиерот Заев на Самит на ЦЕИ во Рим

– Премиерот Зоран Заев денеска во Рим ќе учествува на средбата на шефови на држави или влади на Централноевропската иницијатива (ЦЕИ), како претседавач на...

Заев по Самитот на ЦЕИ: Македонија свети на Балканот и ја...

Премиерот  Зоран Заев, по Самитот на шефовите на влади на земјите членки на Централно Европската Иницијатива, даде изјава за медиуми од Македонија и од...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот