Tag: цел

Целта е Северна Македонија да биде дел од првото наредно проширување...

Евроинтеграцијата не зависи само од нас и не е добро да се лицитира со датуми, затоа што не можеме да предвидиме точно кога ќе...

Британско разузнавање: Бахмут најверојатно ќе биде следната цел на Русија во...

Руските и проруските сепаратистички сили на Луганската Народна Република тврдат дека влегле во предградието на Сиверск во украински Донбас, соопшти британското Министерство за одбрана.Нагласувајќи...

ЕУ се согласи да ја зголеми целта за намалување на емисиите...

Лидерите на ЕУ27 се согласија да ги намалат емисиите на јаглерод за најмалку 55 проценти до крајот на деценијата, во споредба со нивото од 1990 година, што...

Заев за „CorD“: Целта ни е европеизација на Северна Македонија со...

Наша цел во овој мандат е да донесеме целосна трансформација и европеизација на Република Северна Македонија. Нашата намера е да ја активираме брзата лента...

На Хематологија се спроведуваат мерки со цел заштита на пациентите и...

– Универзитетска Клиника за хематологија во периодот на вонредна состојба предизвикана од ширењето на коронавирусот работи со полн капацитет, согласно препораките за работа на...

Пендаровски: Скопје и Белград имаат иста цел

Србија и Северна Македонија се соседни земји кои немаат отворени прашања, а делат заедничка историја и имаат заедничка цел – членство во ЕУ, истакнува...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот