Tag: центар жупа

Состојбата во Дебар и Центар Жупа стабилна, успешно се доставуваат на...

„Безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, е стабилна, при што полициските службеници реализираат мотопатроли низ...

Ибраим: Состојбата со „Ковид-19“ во општина Центар Жупа се стабилизира

Градоначалникот на општина Центар Жупа, Аријан Ибраим, оценува дека состојбата со коронаврусот се стабилизира.„Освен првите два случаи на заразените сопружници, до сега нема други...

Во Дебар и Центар Жупа се почитуваат владините мерки за заштита...

Изминатово деноноќие, безбедносната состојба во општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, е стабилна.Не се регистрирани собирања на граѓани на јавни...

Од 8 до 14 часот достава на медикаменти и прехранбени производи...

„Достава на прехранбени производи, медикаменти и останати потребни стоки на подрачјето каде што е прогласена кризна состојба (општините Дебар и Центар Жупа) ќе се врши единствено во...

ДЗС активно учествува на кризното подрачје во Дебар и Центар Жупа

Наредба за мобилизација на дел од припадниците за заштита и спасување издал директорот на Дирекцијата за заштита и спасување ( ДЗС), Аднан Џафероски.„Силите на...

Спасовски: Првата ноќ во Дебар и Центар Жупа мина мирно, да...

„Состојбата во Дебар и во Центар Жупа каде што е прогласена кризна состојба поради коронавирусот ноќеска и претпладнево е мирна, без никакви инциденти и...

Кризна состојба во Дебар и Центар Жупа, нови четири случаи позитивни...

„Кризна состојба е прогласена во Дебар и Центар Жупа откако има уште четири потврдени случаи на коронавирусот од овие региони“, информира попладнево министерот за...

Дополнителни мерки во Дебар и Центар Жупа, можно воведување карантин

Дополнителни мерки за заштита од ширење на коронавирусот се препорачуваат во општина Дебар и Центар Жупа, согласно заклучоците на Владата од последнта седница, а...

ЈОРМ поднесе неколку пријави за изборни неправилности

Во Вишото јавно обвинителство Скопје, Скопје регистрирани се две кривични дела поврзани со изборниот процес за текот на вчерашниот ден, информира на денешната прес-конференција...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот