Tag: центар

Вооружен напаѓач уби три лица во трговски центар во Индијана

Вооружен напаѓач уби три лица во ресторан во трговски центар во предградие на Индијанаполис во американската држава Индијана. Напаѓачот е убиен од вооружен случаен...

Општина Центар со иницијатива за измена на Законот за градежно земјиште

На вчерашната 12-та седница на Советот на Општина Центар, покрај останатите точки, градоначалникот Горан Герасимовски до советниците поднесе предлог иницијатива за измена и дополнување...

Бајден: Суров е рускиот напад на цивили во украинскиот трговски центар

Рускиот напад на цивили во трговскиот центар е суров, смета американскиот претседател, Џо Бајден.„Се солидаризираме со украинскиот народ. Како што покажавме и на Самитот...

Спасовски: 34-годишник го запалил центарот „Иван Михајлов“ во Битола

„Со задоволство можам да обзнанам брза и ефективна разрешница на случајот од пред три дена (04.06.2022) со кривично-правниот настан – пожар во центарот „Иван...

Во Центар, Гази Баба, Лисиче, Ректорат и во Струмица алармантно загадување

На мерните места во Скопје во Центар, Гази Баба, Лисиче и Ректорат и во Струмица во изминатите два дена надминат е прагот на алармирање...

Шахпаска: Влогот во предучилишното образование е влог во нашата иднина

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, заедно со заменик амбасадорката на Велика Британија во земјава, Џулија Смит, претставничката на УНИЦЕФ во државата,...

Герасимовски: Ќе ги донесеме сите ДУП-ови за да го заштитиме јавниот...

Горан Герасимовски, кандидатот за градоначалник на Центар од СДСМ и Коалицијата на вечерашниот голем митинг на СДСМ кој се одржа во Капиштец им вети...

Општина Центар го обнови дрворедот на улицата „Орце Николов“

Засадени се 15 веќе подраснати стебла јавори, од видот Acer Campestre, од контејнерско производство, високи над 4 метри и со обем на стебло од 22...

Без струја утре делови од Центар и Сарај

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје соопшти дека поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе бидат...

Без струја утре дел од Карпош, Кисела Вода, Центар и Чучер...

Без електрична енергија утре ќе бидат дел од корисниците на Карпош, Кисела Вода, Центар и Чучер Сандево.Во периодот од 9.00 до 14.00 часот без...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот