Tag: централна европа

Силно невреме за малку ќе срушеше патнички авион

Невремето што вчера го зафати северниот дел на Централна Европа за малку ќе срушеше патнички авион. На снимката што ја објави Би-би-си се гледа...

Иванов: ЕУ да предложи датум за почеток на преговорите за...

 Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во неговото обраќање на официјалната сесија на отворањето на Форумот Кран Монтана, што почна денеска во Брисел, рече...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот