Tag: центри

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 23...

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 23 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 315 лица сомнителни и...

Во КОВИД-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 24 пациенти, се...

Во КОВИД-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 24 пациенти, се лекуваaт 333 болни, сомнителни и потврдени за КОВИД -19 Скопје, 12 јануари 2021 (МИА)...

Во ковид – центрите хоспитализирани 1296 пациенти

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 818 пациенти позитивни и суспектни...

Во ковид-центрите во Скопје се лекуваат 474 лица

Во изминатите 24 часа во ковидцентрите во Скопје хоспитализрани се 35 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 474 лица сомнителни и потврдени за...

Во скопските ковид центри за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти, се...

Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 467 лица сомнителни и потврдени за...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа примени 28 пациенти...

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализирани се 28 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 426 лица сомнителни и потврдени...

Дескоска: Измените на Законот за основно образование ставени пред очите на...

Нема повеќе учење во сабота, нема повеќе пренатрупани одделенија, часовите за основните се ограничуваат според возраста, неработни денови за наставниците за време на зимскиот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот